NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI W KARKONOSZACH

______________________

DLA FOTOGRAFÓW I TURYSTÓW


Książka e-book (format PDF) – 326 stron i 481 zdjęć

E-book Najpiękniejsze szlaki w Karkonoszach (Karkonosze polskie) to pełnoprawny przewodnik po najwyższym paśmie Sudetów, ale nie skupia się on na historii, geologii ani ciekawostkach, a na najlepszych widokach jakie można tam oglądać i fotografować. W książce pod tym kątem szczegółowo opisane zostały wszystkie szlaki w szczytowych partiach Karkonoszy, najciekawsze widokowo warianty szlaków prowadzące dolinami i wprowadzające na grzbiet oraz najbardziej interesujące szlaki Pogórza Karkonoskiego. Generalnie jest to prawie kompletny przewodnik po Karkonoszach, bo żaden istotny szlak nie został pominięty.

Opisy każdej trasy zawierają mnóstwo wskazówek fotograficznych i setki zdjęć z bogatymi opisami (dokładnie 481 zdjęć!), które ilustrują wszystkie najpiękniejsze zakątki polskich Karkonoszy. Książka jest nieodzowną pozycją dla każdego, kto chce Karkonosze fotografować, ale również dla wszystkich, którzy pragną podczas wędrówek oglądać najlepsze karkonoskie pejzaże. Wszystkie najciekawsze miejsca zostały opisane pod kątem walorów widokowych, atrakcyjności panoramy i możliwości fotograficznych. Wymieniam i pokazuję najlepsze kadry, które można w danym miejscu wykonać oraz opisuję lokalizacje, w których je zrobiono.

E-book jest dostępny w formacie PDF – nie jest to książka drukowana. Przewodnik służy do planowania własnych wypadów fotograficznych po Karkonoszach i nie ukaże się nigdy w drukowanej wersji.

W przewodniku znajdziecie opisy atrakcyjności fotograficznej zarówno bardzo popularnych miejsc jak Śnieżka, jak i tych mniej znanych jak Lasocki Grzbiet czy Pogórze Karkonoskie.
W części poświęconej Lasockiemu Grzbietowi zdradziłem gdzie sfotografujecie najpiękniejsze pola łubinu w Karkonoszach.
W opisach miejsc znajdują się istotne wskazówki fotograficzne, takie jak najlepsza pora dnia dla zdjęć oraz przykładowe kadry, które można tam zrobić.
W przewodniku zwracam uwagę na wiele klasycznych kadrów, które każdy powinien zrobić przynajmniej raz będąc w Karkonoszach – tak jak np. słynne ujęcie z ławeczką przy Słoneczniku.
W rozdziale poświęconym Pogórzu Karkonoskiemu dokładnie opisałem zwiedzanie fotografowanie zamku Chojnik – jednej z największych atrakcji Karkonoszy. Zdradziłem kiedy najlepiej fotografować, aby mieć tak pusto jak na tym zdjęciu.
Opis atrakcji fotograficznych Pogórza Karkonoskiego jest niezwykle interesujący i zawiera wiele mało znanych miejsc.

Oto kilka przykładowych stron:

SERDECZNIE POLECAM!