LOFOTY dla fotografów

______________________

OPIS I LOKALIZACJA PONAD 50 MIEJSC

Orientacyjne rozmieszczenie wszystkich opisywanych w e-booku miejsc.

Książka e-book (format PDF) – 202 strony i 297 zdjęć

W e-booku Lofoty dla fotografów znajduje się dokładna lokalizacja, opis i ilustracja ponad 50 miejsc dla zdjęć na całym archipelagu, z podziałem na wyspy. Znajdziecie tutaj wraz z dokładną lokalizacją i mapkami:

 • punkty widokowe tuż przy drodze
 • miejscówki na wybrzeżu: zatoki, plaże, skalne formacje
 • najbardziej malowniczo położone wioski rybackie
 • szlaki górskie na najpiękniejsze szczyty – z opisem trasy, mapką i zdjęciami
 • miejscówki dla zdjęć dronem

Znajdują się tam zarówno miejsca najbardziej znane i popularne (tzw. klasyki), jak i te zupełnie pomijane, ale również dla zdjęć atrakcyjne. Wszystko podane zostało w sposób logiczny – wzdłuż europejskiej trasy E10, aby szybko odnaleźć na miejscu najlepsze kadry. Ten e-book nie służy do ozdoby na półce, lecz do planowania własnych wypadów fotograficznych.

Opisy każdego miejsca zawierają mnóstwo wskazówek turystycznych i fotograficznych oraz bogatą ilustrację zdjęciową (dokładnie 297 zdjęć!). Książka jest nieodzowną pozycją dla każdego, kto chce fotografować na Lofotach, ale również dla wszystkich, którzy pragną podczas wyjazdu oglądać najlepsze pejzaże. Wymieniam i pokazuję najlepsze kadry, które można w danym miejscu wykonać oraz podaję szczegóły miejsc, w których je zrobiono.

Ponadto:

 • organizacja podróży samolotem i własnym samochodem
 • najlepsze trasy dojazdowe i promowe
 • najlepsze miejsca na biwak w górach
 • fotografowanie zorzy polarnej – obserwacja, ustawienia, filozofia
 • TOP 26 najpiękniejszych miejsc Lofotów
 • rating każdego spotu fotograficznego

E-book jest dostępny w formacie PDF – nie jest to książka drukowana. Przewodnik służy do planowania własnych wypadów fotograficznych po Lofotach i nigdy nie ukaże się w drukowanej wersji. Rozmiar i ilość tekstu na stronie zostały dopasowane do możliwości odczytania e-booka na telefonie i tablecie.

Rybacka wioska Hamnøy oferuje jeden z najbardziej rozpoznawalnych kadrów na Lofotach. To jeden z tak zwanych klasyków, których sporo znajduje się w e-booku.
W przewodniku znajduje się lokalizacja i krótka charakterystyka wszystkich istotnych punktów widokowych znajdujących się przy drodze, a nawet bezpośrednio na niej.
Nie mogło również zabraknąć najpiękniejszych plaż, które nadają się nie tylko do odpoczynku, ale przede wszystkim dla zdjęć.
No i oczywiście góry! To dla mnie najważniejsza część tego przewodnika – pokazuję najpiękniejsze panoramy ze szczytów, a jest ich na Lofotach sporo. Niektóre popularne, inne zupełnie odludne.
Ponadto znalazł się w przewodniku cały rozdział poświęcony obserwacji i fotografowaniu zorzy polarnej.
Część opisanych atrakcji to miejsca dla droniarzy. Tu widoki z ziemi nie robią wrażenia, ale gdy wzniesiemy się w powietrze docenimy ich prawdziwy urok.
Wszystkim opisywanym miejscom towarzyszy poglądowa mapka z zaznaczonym parkingiem, trasą oraz głównymi spotami fotograficznymi.

Oto kilka przykładowych stron:

Kilka przykładowych stron, obrazujących wygląd przewodnika
Trasy górskie zostały opisane wraz z mapką poglądową, trudnościami i zdjęciami

SERDECZNIE POLECAM!