MADERA dla fotografów

______________________

OPIS I LOKALIZACJA PONAD 80 MIEJSC

Orientacyjne rozmieszczenie wszystkich opisywanych w e-booku miejsc.

Książka e-book (format PDF) – 233 strony i 316 zdjęć

W e-booku Madera dla fotografów znajduje się dokładna lokalizacja, opis i ilustracja ponad 80 miejsc dla zdjęć na całej wyspie. Są to zarówno punkty widokowe przy ulicy, jak również szlaki górskie, lewady, wodospady, plaże, a nawet miejscówki dla zdjęć dronem. Znajdują się tam zarówno miejsca najbardziej znane i popularne, jak i te zupełnie pomijane, a również dla zdjęć atrakcyjne. Wszystko podane zostało w sposób logiczny i czytelny, aby szybko odnaleźć na miejscu najlepsze kadry. Ten e-book nie służy do ozdoby na półce, lecz do planowania własnych wypadów fotograficznych.

Opisy każdego miejsca zawierają mnóstwo wskazówek turystycznych i fotograficznych oraz bogatą ilustrację zdjęciową (dokładnie 316 zdjęć!). Książka jest nieodzowną pozycją dla każdego, kto chce fotografować na Maderze, ale również dla wszystkich, którzy pragną podczas wyjazdu oglądać najlepsze pejzaże. Wymieniam i pokazuję najlepsze kadry, które można w danym miejscu wykonać oraz podaję szczegóły miejsc, w których je zrobiono.

E-book jest dostępny w formacie PDF – nie jest to książka drukowana. Przewodnik służy do planowania własnych wypadów fotograficznych po Maderze i nigdy nie ukaże się w drukowanej wersji. Rozmiar i ilość tekstu na stronie zostały dopasowane do możliwości odczytania e-booka na telefonie i tablecie.

Przylądek Świętego Wawrzyńca to jedna z największych atrakcji fotograficznych Madery. W przewodniku pokazane są wszystkie najlepsze kadry (nie tylko ten jeden najbardziej znany!) i podane miejsca, z których je sfotografujemy.
Wiecznie zamglony las Fanal zajmuje sporo miejsca w przewodniku. Poza najciekawszymi drzewami znajdują się tam również punkty widokowe i ładne jeziorko – ich opis i ilustracja również się w e-booku pojawiły.
Nie brakuje również opisów i ilustracji najciekawszych szlaków górskich – takich jak kultowa trasa z Pico Arieiro na Pico Ruivo. W e-booku wyszczególnione są wszystkie dobre dla zdjęć miejsca na tej trasie.
Najbardziej interesujące dla zdjęć trasy prowadzące przez lewady zajmują sporą część przewodnika.
W e-booku wiele miejsca poświęcono punktom widokowym na klifach, których na Maderze jest bardzo dużo. To najmniej oczywista część przewodnika, bo wiele z nich jest niemal całkowicie nieznanych.
Kilka atrakcji to miejsca atrakcyjne dla droniarzy. Tu widoki z ziemi nie robią wrażenia, ale gdy wzniesiemy się w powietrze docenimy ich prawdziwy urok.

Oto kilka przykładowych stron:

SERDECZNIE POLECAM!