W 2018 roku minęło 15 lat od momentu kiedy fotografuję w górach. Z tej okazji napisałem książkę!!! Prawdziwą książkę, w stu procentach autorską! Oczywiście o górach i o fotografii. Jej tytuł to „Górskie wyprawy fotograficzne”. Wyd. Helion Bezdroża. Premiera miała miejsce 14 marca 2018 roku. Książka jest dostępna w empikach i salonach prasowych w całej Polsce. Liczy ponad 300 stron i zawiera 150 zdjęć!

Możesz już dziś zamówić książkę „Górskie wyprawy fotograficzne”:

KUP KSIĄŻKĘ TUTAJ

Do wyboru wersja drukowana (POLECAM) i ebook.

To idealna pozycja dla każdego miłośnika gór i fotografii – uwierzcie, że nie będziecie zawiedzeni i nie pozostaniecie z uczuciem niedosytu! „Górskie wyprawy fotograficzne” mają formę luźnego poradnika. Są połączeniem książki autorskiej i podręcznika fotografii. Na podstawie własnych doświadczeń i barwnych, czasem zabawnych historii opowiadam o wszystkich ważnych sprawach, które, moim zdaniem, powinien wiedzieć każdy kto fotografuje lub chce fotografować w górach. Są więc tutaj rozdziały o organizacji fotograficznej wyprawy górskiej – zarówno krótkiego pleneru jak i wielotygodniowego tripu, cały rozdział o sprzęcie fotograficznym i filtrach oraz porady kompozycyjne i tematyczne, panoramy, długie czasy i inne (ten rozdział liczy aż 80 stron!). Ponadto znajdziecie tam mrowie rad dotyczących biwaków w czasie plenerów fotograficznych, ostrzeżenia jak unikać niebezpieczeństw i zagrożeń podczas pracy w terenie, oraz dwa rozdziały o postprodukcji, archiwizacji materiału, promocji własnej twórczości i budowie swojej marki. Nie jest to książka o organizacji zwykłych wyjazdów w góry, bo tych jest na rynku całe mnóstwo. Książka „Górskie wyprawy fotograficzne” kładzie nacisk na fotografowanie jako główny cel wyjścia w góry i podkreśla sprawy, które są istotne dla fotografa-wędrowca, a nie dla zwykłego turysty.

Nie wyszedłem z założenia, że wiedza to skarb, więc zachowam ją dla siebie. Wręcz przeciwnie – z radością dzielę się z Wami tymi wszystkimi spostrzeżeniami i własnym doświadczeniem. Wierzę, że wielu znajdzie tam potężną dawkę wiedzy dla siebie i będzie do tej książki wracać.