Drugie wydanie mojej debiutanckiej drukowanej książki „Górskie wyprawy fotograficzne” to poszerzona o ponad 100 stron wersja wydania z 2018 r. W II wydaniu pojawiło się kilkadziesiąt nowych fotografii, dopisane zostały nowe podrozdziały, a istniejący tekst zaktualizowano i znacznie rozszerzono o nowe doświadczenia i treści. Obecne wydanie liczy aż 408 stron (wydanie I miało ich 304). Drugie wydanie to również doskonała jakość druku oraz jasne i czytelne fotografie.

Poniższy link przekierowuje na stronę sklepu, gdzie można złożyć zamówienie.

KUP KSIĄŻKĘ

Okładka II wydania.

„Górskie wyprawy fotograficzne” to idealna pozycja dla każdego miłośnika gór i fotografii. Uwierzcie, że nie będziecie zawiedzeni i nie pozostaniecie z uczuciem niedosytu! Wielu recenzentów pierwszego wydania zwracało uwagę, że to jedna z najlepszych pozycji tego typu na rynku! „Górskie wyprawy fotograficzne” mają formę luźnego poradnika. Są połączeniem książki autorskiej i podręcznika fotografii. Na podstawie własnych doświadczeń i barwnych, czasem zabawnych historii opowiadam o wszystkich ważnych sprawach, które, powinien wiedzieć każdy kto fotografuje lub chce fotografować w górach. Znajdziecie tutaj rozdziały o organizacji fotograficznej wyprawy górskiej – zarówno krótkiego pleneru jak i wielotygodniowego tripu, cały rozdział o sprzęcie fotograficznym i filtrach oraz porady kompozycyjne i tematyczne, panoramy, długie czasy i wiele wiele innych (ten rozdział liczy aż 120 stron!).

Ponadto znajdziecie tam mrowie rad dotyczących biwaków w czasie plenerów fotograficznych, ostrzeżenia jak unikać niebezpieczeństw i zagrożeń podczas pracy w terenie, oraz rozdziały o postprodukcji, archiwizacji materiału, promocji własnej twórczości i budowie swojej marki. Nie jest to książka o organizacji zwykłych wyjazdów w góry, bo tych jest na rynku całe mnóstwo. Książka „Górskie wyprawy fotograficzne” kładzie nacisk na fotografowanie jako główny cel wyjścia w góry i podkreśla sprawy, które są istotne dla fotografa-wędrowca, a nie dla zwykłego turysty.

Porównanie grubości wydania I i II

Nie wyszedłem z założenia, że wiedza to skarb, więc zachowam ją dla siebie. Wręcz przeciwnie – z radością dzielę się z Wami tymi wszystkimi spostrzeżeniami i własnym doświadczeniem. Wierzę, że wielu znajdzie tam potężną dawkę wiedzy dla siebie i będzie do tej książki wracać.

Polecam! Karol Nienartowicz