Fotografuję góry od 2003 r. Przez pierwsze dwa lata pracowałem sprzętem analogowym, czasem sam wywoływałem zdjęcia w ciemni. Ten okres nauczył mnie podstaw fotografii. W 2005 roku kupiłem pierwszą cyfrówkę i zainteresowałem się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkryłem fotografowanie gór. Od 2009 roku łączę pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach Europy i świata. Podczas swoich wypraw jeżdżę przede wszystkim w góry, gdzie nadrzędnym celem jest fotografowanie. Najchętniej nocuję w namiocie, zwykle w miejscach odludnych lub trudno dostępnych, by z dala od ludzi łapać wieczorne i poranne światło. Nie lubię schronisk i cywilizacji w górach. Lubię się zmęczyć i wstawać wcześnie rano, by oglądać widoki, które inni przesypiają.

 

Od 2009 r. podróżuję w góry również poza Polskę. Podczas swoich wyjazdów, w czasie 8 lat, odwiedziłem ponad 35 krajów na 4 kontynentach. Fotografowałem w następujących miejscach:

Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii
Górach Islandii
Alpach we Francji, Szwajcarii, Austrii, Słowenii, Włoszech, Niemczech i Liechtensteinie
Sudetach w Polsce i Czechach
Górach Połabskich w Czechach i Niemczech
Karpatach w Polsce, Rumunii, na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech
Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze
Górach Nemërçkë w Albanii
Górach Galicica w Macedonii
Górach Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny
Pirynie, Rile i Starej Płaninie w Bułgarii
Górach Pindos, Tajget, Meteorach i na Olimpie w Grecji
Grampianach i Górach Kaledońskich w Szkocji
Górach Jordanii i Izraela
Andach Patagońskich i Ziemi Ognistej w Chile i Argentynie

Z miejsc położonych poza górami fotografowałem holenderskie wiatraki i pejzaże miejskie w krajach Beneluxu, zabytki stolic w krajach Bałtyckich, pejzaże Anglii oraz krajobraz miejskiej dżungli w Nowym Jorku.

Największym sentymentem darzę jednak Karkonosze w których się wychowałem i mieszkałem przez 28 lat. Od 2013 r. jestem licencjonowanym przewodnikiem sudeckim. Przez 3 lata mieszkałem w Gdańsku, gdzie zajmowałem się głównie fotografią morską i miejską. W Gdańsku pracowałem przy tworzeniu filmu „Twój Vincent”, który otrzymał nominację do nagród Bafta, Złotego Globu i Oscara. W filmie byłem odpowiedzialny za malowanie ujęć o dużym ruchu. 10 scen spod mojej ręki możecie zobaczyć na ekranie. Od listopada 2016 r. mieszkam w Zakopanem, gdzie ponownie fotografuję górskie pejzaże.

Mam w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich wiodących mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych, 5 występów w telewizji, a nawet własne tagi na Pudelku (sprawdźcie!). W 2018 r. ukazała się moja debiutancka książka o fotografowaniu w górach Górskie wyprawy fotograficzne.